Važno obaveštenje

Ministarstvo zdravlja Vlade Republike Srbije saopštilo je danas da je u Srbiji do 10h sati registrovano ukupno 18 potvrđenih slučajeva COVID-19.

Triangl apeluje na učenike i nastavnike, ali i podseća na značaj lične odgovornosti u ovakvim situacijama. Od izuzetne važnosti je da se poštuju zdravstvene preporuke, da se ne shvataju olako upozorenja o praćenju simptoma, kao i o odgovornom ponašanju svakog pojedinca.

U cilju prevencije širenja eventualne infekcije podsećamo Vas da primenjujete sledeće:

1. Često perite ruke sapunom i vodom (u trajanju najmanje 20 sekundi) ili koristite sredstvo za dezinfekciju na bazi 70% alkohola,
2. Izbegavajte bliski kontakt sa osobama koje imaju povišenu temperaturu i/ili kašlju,
3. Izbegavajte pozdravljanje rukovanjem i ljubljenjem, a sa sagovornicima održavajte razdaljinu od najmanje jednog metra,
4. Ukoliko kašljete ili kijate prekrijte usta i nos papirnom maramicom, a potom maramicu odmah bacite u kantu za otpatke i operite ruke,
5. Često provetravajte prostorije u kojima boravite,
6. Izbegavajte okupljanje sa većim brojem ljudi u zatvorenom prostoru.

Takođe podsećamo sve roditelje, a i đake, da se naše učionice redovno čiste, da se prilikom čišćenja koriste sva sredstva za dezinfekciju, i da su u svim Triangl učionicama dostupna sredstva za sprečavanje infekcija – sapun, voda, papirni ubrusi.

Telefoni epidemiološke službe za sve informacije su:

Specijalan broj Ministarstva zdravlja u vezi sa koronavirusom 064 8945 235

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“: 011 2684 566