U klupama će od danas sedeti više od 700.000 đaka, među kojima 65.000 prvaka.

I ova školska godina počinje intoniranjem himne Srbije.

Đaci će nastavu pohađati neposredno, a Tim za škole će i ubuduće razmatrati epidemiološku situaciju na nedeljnom nivou.

– Važno je da deca budu u bezbednom okruženju sa svojim nastavnicima, ima entuzijazma, nadahnutosti i kod prosvetnih radnika i kod učenika i od danas imaćemo žamor, žagor, osmehe na licu i osnovna intencija je da idu putem sticanja novih znanja – rekao je ministar prosvete Branko Ružić.

Iako je bilo predloga da se školska godina pomeri za sedam dana zbog velikog broja obolelih, Tim za škole dao je zeleno svetlo za sutrašnji povratak đaka u klupe i to bez ikakvih ograničenja. Časovi će trajati 45 minuta, neće se deliti odeljenja, a ni maske za đake i zaposlene nisu obavezne. Dozvoljeno je da se organizuju izleti, ekskurzije, nastava u prirodi. Uprkos tome epidemiolozi savetuju da se dosledno primenjuju opšte mere zaštite i lične higijene, kako u školi tako i van nje.

Bez obzira što školska godina počinje bez ograničenja sve škole dobile su uputstva kako da se ponašaju ukoliko se tokom boravka u školi kod nekog učenika jave simptomi kovida.